Hakkımızda

Helios Solar A.Ş., yenilenebilir enerji sistemleri alanında, özellikle güneş enerjisi üzerine faaliyet göstermek, mühendislik çözümleri sunmak, güvenilir ve kaliteli hizmet sağlayarak, müşterileri taleplerini en doğru şekilde karşılamak için Ankara’da kurulmuştur.

Gelecek nesillere yaşanabilir ve enerji kaynaklarının tükenmediği bir dünya bırakabilmek için, alternatif enerji kaynakları üzerinde çalışmalarını devam ettiren firmamız; küçük ölçekli, ev tipi ve endüstriyel çatı sistemleri üzerine gerçekleştirdiği ges kurulumları ile, elektrik öz tüketim modelinde güneş elektrik santrallerinin yaygınlaşmasını sağlamak ve solar elektrik sistemlerin malzeme ihtiyaçlarına karşılamak amacıyla faaliyetlerine başlamıştır

 

Katlanarak artan dünya nüfusu ve buna paralel olarak çoğalan enerji ihtiyacımız, maalesef karbon salımını ve iklim değişikliklerini hızlandırmıştır. İnsanların yaşamını sürdürebilmesi için gereken enerji ihtiyacını karşılamak adına, doğaya verdiği tahribatlar sürekli artmakta ve bu durum gün geçtikçe özellikle tarımı ve yaşamı etkilemektedir. Helios Solar ailesi olarak, her birey için enerji bağımsızlığını savunuyor ve yaşadığımız dünyaya zarar vermeden, karbon salınımını minimuma indirerek, yeni nesiller için sürdürülebilir bir dünya bırakabileceğimize inanıyoruz.

Helios Solar olarak, karbon salınımının yol açtığı iklim değişikliklerinin büyük bir tehdit haline geldiği dünyamızda, başlıca enerji kaynağımız olan güneşten, enerji üretmeyi ve çevresel sorumluluk bilincini artırmayı ilke edindik. Yıllardır kazandığımız tecrübelerimiz, alanında uzman personellerimiz ve detaylı mühendislik çalışmalarımızla, sizlerin güneş enerjisinden en verimli şekilde faydalanacağı en doğru sistemleri oluşturuyor ve hizmetinize sunuyoruz. Söz verdiğimiz işleri, büyük bir titizlikle, en yeni teknolojilerden faydalanarak gerçekleştirmek ve bu sayede müşterilerimize eşsiz bir müşteri deneyimi sunmak, şirket politikamızın ilk ve en önemli değeridir. Amacımız; siz değerli müşterilerimizle beraber çevresel sorumluluk bilincini herkese aşılamayı başaran, alternatif enerji kaynaklarından üreteceği enerji ile gelecek nesillere yaşanılabilir bir dünya bırakmak için durmadan çalışan, verdiği kaliteli ve güvenilir hizmet sayesinde giderek büyüyen, çalışanları ve topluma kattığı değerlerle de marka değerini sürekli artıran bir şirket olmaktır.